ROKYTNICKÁ HALA 2024

24. února 2024

NA START SE POSTAVILO 161 MLADÝCH HASIČŮ

   Třetí ročník soutěže se uskutečnil v sobotu 24. února 2024 v prostorách sportovní haly a tříd rokytnické základní školy. Na zahajovacím nástupu se sešlo celkem 161 mladých hasičů, tj. 80 závodních dvojic (+ jedna poloviční mimo soutěž), ze 16 sborů a s nimi vedoucí, fanoušci a 43členný pořadatelský tým včetně rozhodčích.
   Závodní dvojice byly rozděleny do 5 kategorií: přípravka, mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. Celkem jsme si pro závodníky připravili 8 disciplín vycházejících ze směrnice hry Plamen a pravidel ZHVB, avšak s rokytnickou úpravou z důvodu velikosti haly, nemožnosti použití všech hasičských překážek a závodního materiálu v hale a také, aby daná disciplína mohla být splněna ve dvojici. Mladí hasiči soutěžili v disciplínách útok CTIF, štafeta 4x60, štafeta dvojic, požární útok, uzlování a neběhavé disciplíny, kde určovaly technické prostředky, topografické značky a přírodniny – stopy, stromy a rostliny.
   Všechny disciplíny byly připraveny ve dvou drahách, abychom zvládli nápor maximálního počtu závodníků. Oproti přihlášenému počtu jich přijelo méně z důvodu nemoci a úrazů, ale i přesto bylo závodníků více než dost a škola praskala téměř ve švech. Celé soutěžní dopoledne se neslo bez problémů v příjemné sportovní a přátelské atmosféře.
   Na závěrečném nástupu byly pro závodící dvojice připraveny ceny, diplomy, medaile a placka s logem Rokytnické haly, kterou obdrželi i rozhodčí.

   A kdo si stoupnul na pomyslný stupeň vítězů?
    Přípravka:
     1. místo SDH Rokytnice v Orl. h.
     2. místo SDH Olešnice v Orl. h.
     3. místo SDH Líšnice …. z celkových 10 dvojic.
    Mladší dívky:
     1. místo SDH Rokytnice v Orl. h.
     2. místo SDH Černíkovice
     3. místo SDH Třebešov….. z celkových 11 dvojic a jedné soutěžící mimo soutěž
    Mladší chlapci:
     1. místo SDH Olešnice v Orl. h.
     2. místo SDH Solnice
     3. místo SDH Líšnice…. z celkových 20 dvojic
    Starší dívky:
     1. místo SDH Černíkovice
     2. místo SDH Černíkovice
     3. místo dělené SDH Olešnice v Orl. H, SDH Lukavice …. z celkových 21 dvojic
    Starší chlapci:
     1. místo SDH Olešnice v Orl. h.
     2. místo SDH Třebešov
     3. místo SDH Rokytnice v Orl. h….. z celkových 18 dvojic

   Děkujeme závodníkům a vedoucím za účast a výherním dvojicím gratulujeme. Děkujeme rozhodčím, kteří přijeli hodnotit výkony závodníků. Dále kolektivu kuchařek rokytnické jídelny, který se staral o plné pupíky závodníků, rozhodčích i všech zúčastněných. A v neposlední řadě vedení rokytnické základní školy za poskytnutí školních prostor.

Výsledková listina ke stažení zde.

Více fotografií naleznete na serveru

ÚSPĚCHY ROKYTNICKÝCH ZÁVODNÍKŮ NA ROKYTNICKÉ HALE

   Do soutěže Rokytnická hala jsme nasadili celkem 9 závodních dvojic. Stejně jako u ostatních sborů, i u nás řádila značná nemocnost, proto se nemohli předvést všichni rokytničtí mladí hasiči.
   Přípravy na soutěž probíhaly pro rokytnické mladé hasiče hned od začátku roku v rámci středečních tréninků v hale. Páteční tréninky v hasičárně byly věnovány zdokonalování se v kartičkových disciplínách, uzlování a požárnímu útoku.
   Rokytničtí závodníci, kteří měli k trénování asi nejlepší podmínky, vybojovali celkem 3 medailová umístění z 15 možných. V kategorii Přípravka si nejlépe vedla dvojice Daniel Tkáč a Matěj Kuchta, kteří si přišla pro zlatou medaili a zopakovali svůj úspěch z minulého roku. V kategorii Mladší dívky braly zlatou medaili Veronika Buchalová a Bára Kuchtová, též stejně jako minulý rok. Dvojici v kategorii Starší chlapci, ač ve skutečnosti smíšené ve složení Daniela Bolečková a Jonáš Kuchta, to na zlato nedopadlo a brali medaili bronzovou. Ani výsledky dalších rokytnických dvojic nejsou zanedbatelné, ač někteří se umístili až na konci výsledkové tabulky.
    Přípravka:
     1. místo: Daniel Tkáč a Matěj Kuchta
     7. místo: Antonie Švachová a Josefína Víchová…..z 10 dvojic
    Mladší dívky:
     1. místo: Veronika Buchalová a Bára Kuchtová…..z 11 dvojic
    Mladší chlapci:
     5. místo: Nikolas Hruška a Jan Veselý
     19. místo: Kamil Waliłko a Antonín Vávra…..z 20 dvojic
    Starší dívky:
     5. místo: Johana Michaličková a Martina Klekarová
     12. místo: Josefína Frimlová a Amálie Švachová……z 21 dvojic
    Starší chlapci:
     3. místo: Daniela Bolečková a Jonáš Kuchta
     17. místo: Blažej Grzybala a Josef Uhrin..….. z 18 dvojic.

POZADÍ ROKYTNICKÉ HALY

   Soutěž Rokytnická hala by nevznikla bez velikého organizačního týmu, v kterém bylo celkem 43 osob. Některé jste viděli pohybovat se všude, jiné jste zaznamenali až na konci po sečtení výsledků či vůbec, ale byly tam!
   Kromě rokytnických hasičů a rodičů našich mladých hasičů, kteří zajištovali jednoduše VŠECHNO, se na průběhu soutěže podíleli okresní rozhodčí a příležitostní rozhodčí pro tuto soutěž v podobě vedoucích soutěžících sborů.
   Ještě jednou děkujeme rozhodčím, kteří přijeli hodnotit výkony závodníků. Dále kolektivu kuchařek rokytnické jídelny, který se staral o plné pupíky závodníků, rozhodčích i všech zúčastněných. A v neposlední řadě vedení rokytnické základní školy za poskytnutí školních prostor.

Soutěž byla realizována za finanční podpory z dotace
      Královéhradeckého kraje
      Města Rokytnice v Orlických horách

Za organizační tým
Míra Pavlišta, Líba Čtvrtlíková a Kuba Zimmer.

Zveřejněno 26.03.2024, Vojtěch Zimmer

***WEBSITE Fire Department Rokytnice v Orl. h.***       © 2007-2024 no copyright / author Petr Buchal & Jakub Zimmer & Vojtěch Zimmer