Hašení auta

INFORMACE O ZÁSAHOVÉ JEDNOTCE KATEGORIE JPO II:

Jednotka SDH Rokytnice v Orlických horách patří spolu s jednotkami Týniště n/Orl., Opočno, Deštné v Orl. horách a Kostelec n/Orl. do kategorie jednotek JPO II. s časem výjezdu do 5 minut od vyhlášení poplachu. Vzhledem ke špatnému pokrytí jednotkami HZS Královéhradeckého kraje a jejich dojezdovým časům, zejména pak v zimě, zastává tato jednotka důležitou úlohu v plošném pokrytí JPO. Jednotka disponuje třemi zásahovými vozidly: CAS 32 – Tatra 148, DA 12 – PRAGA V3S a VEA 1 – ŠKODA 135L. Dalšími podpůrnými vozidly, které se dají taktéž využít k zásahu jsou pak valník PRAGA V3S a VOLKSWAGEN Transporter 4x4 Syncro. Dalším je pak cisterna CAS 24 – ŠKODA 706 RTHP, která je v současné době odstavena a je na prodej, ale v případě nouze i ji lze využít pro zásah.
Výjezdová jednotka má k dnešnímu dni (pozn. 14.3.2009) 18 členů. Velitelem jednotky je Petr Fric, zástupcem velitele jednotky je Petr Buchal. Oba jmenovaní jsou zároveň veliteli družstva, stejně tak jako Antonín Vávra. Náhradním velitelem je Jozef Rjabak, strojníky jsou pak Milan Horčička, Martin Brindza a Petr Strassenský (funkce viz „struktura jednotky“). Svolávání jednotky je uskutečňováno přes Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje pomocí systému PELIG (datové zprávy na mobil) nebo pomocí sirén (hasičská, civilní). Dřívější systém svolávání pomocí Pagerů je dnes již záložní a nepoužívá se.
Každý hasič je vybaven osobními ochrannými a věcnými prostředky jako je přilba Gallet F1SF, zásahový oblek FIREMAN III, zásahová obuv HAIX, nomexová kukla, nomexové rukavice, nomexová kombinéza, zimní čepice, pracovní rukavice, pracovní oblek PS II a univerzální klíč.

<< kliknutím přejdi na STRUKTURU JEDNOTKY

Skok na titulní stránku Skok nahoru NOVINKY  |  JEDNOTKA  |  TECHNIKA  |  PŘEHLED ZÁSAHů  |  MLADÍ HASIČI  |  FOTO  |  KONTAKTY
***WEBSITE Fire Department Rokytnice v Orl. h.***       (C)2007 no copyright / author Petr Buchal