Vlajka sboru

Další roky:

•    4. únor - Zasedání výboru sboru
           Hlavním bodem schůze bylo jednání ohledně "Slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice", které je plánováno na 4. července 2015. Byly rozděleny úkoly jednotlivým členům, týkající se hasičských ukázek, reklamy a propagace akce, hudební produkce a dalšího. Celý den bude ukončen hudební zábavou v podání skupiny LA MUZIKA.
           Dále se řešil nutný převod webových stránek na nový server, zdravotnické školení členů sboru a činnost mládeže na nejbližší období, včetně závodů a celodenního výletu - termín je stanoven na 28.3.2015.

• 26. leden - Zasedání zastupitelstva města
           V pořadí již 3. zasedání zastupitestva města, zvoleného v komunálních volbách na podzim roku 2014, mělo mimo jiné na programu možné čerpání finanční rezervy z projektu EU, který financuje i přestavbu hasičské zbrojnice. Případná uvolněná finanční rezerva by byla využita na nákup cisterny.

Zápis z jednání zastupitelstva: Usnesení č. ZM/3/42/2015/I
    Investiční akce: Přestavba kotelny na hasičskou zbrojnici – čerpání rezervy
    Zastupitelstvo města bere na vědomí: dopis Společného technického sekretariátu v Olomouci o možnosti využití finančních prostředků vzniklých v rámci úspor na rozšíření aktivit nebo na realizaci aktivit nových u projektu „Modernizace integrovaného záchranného systému Orlických a Bystřických hor v souvislosti se vstupem do Shengenského prostoru“.
    Zastupitelstvo města schvaluje: požádat kontrolní orgán projektu o využití úspory pro pořízení nové cisternové automobilové stříkačky pro JPO II SDH Rokytnice v Orlických horách.
           Termín: do 30.1.2015               Zodpovídá: starosta

Zastupitelstvo města ukládá: v případě schválení vyhlásit a zajistit realizaci výběrového řízení v režimu zákona o ZVZ na pořízení hasičské techniky a požádat poskytovatele dotace o prodloužení realizace projektu do 30.9. 2015.
           Termín: do 28.2.2014               Zodpovídá: rada města

Zdroj informací:www.rokynice.cz

• 10. leden - Výroční valná hromada
           V sobotu 10. ledna 2015, proběhla na myslivecké chatě výroční valná hromada rokytnických dobrovolných hasičů.
           Na programu bylo zhodnocení činnosti uplynulého roku 2014. Přítomní vyslechli zprávu o činnosti kolektivu mladých hasičů, o zásazích výjezdové jednotky, zprávu pokladní a revizní. Starosta sboru přednesl návrh plánu práce na činnost v novém roce. Dále přítomní hlasovali o přijetí nových členů, kterými se stala Lucie Rybková, Pavel Kubinec, Martina Fusková a Kateřina Kohoutková. Ocenění za 30 let členství u sboru bylo předáno Antonínu Vávrovi, za 20 let členství Petru Strasenskému a Jozefu Rjabakovi a Jitce Korbelové za 10 let.
           Starosta města Petr Hudousek, nás seznámil s nejaktuálnějšími informacemi ohledně přestavby bývalé kotelny na novou hasičskou zbrojnici. Při této příležitosti bylo stanoveno i datum slavnostního otevření hasičské zbrojnice.
           Mezi hosty, kteří se zúčastnili schůze, byli členové okolních sborů z Pěčína, Bartošovic a zástupce za hasičský záchranný sbor z Rychnova.
           Nejočekávanějším bodem byla volba nového starosty sboru a dalších členů výboru. Z 6 kandidátů, na nového starostu sboru, obdržel nejvíce hlasů Petr Buchal, čímž nahradil Milana Horčičku, který byl do této funkce zvolen v roce 2005. Přítomní hasiči a hasičky dále odhlasovali výbor sboru v tomto složení: Velitel sboru: Petr Fric; Zástupce velitele sboru: Petr Buchal; Strojník: Martin Brindza; Jednatelka a hospodářka: Milada Vávrová; Referent mládeže: Jakub Zimmer a Referent prevence: Helena Dytrtová.
           Výroční schůze byla ukončena gratulací k 70. narozeninám našemu 2. nejstaršímu členu Pavlu Víšovi.
  •
    ***WEBSITE Fire Department Rokytnice v Orl. h.***       © 2007-2016 copyright / author Petr Buchal & Jakub Zimmer