MLADÍ HASIČI VÝLETOVALI

PO VYSOČINĚ

9. dubna 2022

   Po dvouleté covidové pauze byl pro mladé hasiče připraven opět tradiční celodenní výlet – tentokrát na Vysočinu! Celkem na výlet vyrazilo 51 účastníků – z toho 28 mladých hasičů, zbytek tvořili rodiče, vedoucí a další členové našeho SDH. Společně jsme navštívili Peklo Čertovinu u Hlinska, Hasičské muzeum Přibyslav, Jihlavské podzemí a jihlavskou ZOO, či Aquapark.
   Na cestu jsme se vydali autobusem brzy ráno od naší hasičské zbrojnice. Cestou někteří účastníci ještě dospávali brzké vstávaní a nabírali síly na náročný den. První zastávkou bylo Peklo Čertovina u Hlinska, ale venku jsme se jako v pekle necítili – začalo nám totiž sněžit. Absolvovali jsme komentovanou prohlídku Pekla plnou zábavy a doplněnou srandovními scénkami. Prohlédli jsme si pekelné chodby, někteří byli zváženi na váze hříchů a ti nejzlobivější účastníci dostali za vyučenou na trapidlech. Prozkoumali jsme komůrky se 7 smrtelnými hříchy, ochutnali jsme speciální nápoj podávaný v čertím rohu a šťastlivci vyhráli nějakou cenu v tombole. Nakonec jsme si udělali všichni společnou fotku s Luciferem a před odchodem jsme si koupili suvenýr na památku. Poté jsme se přesunuli autobusem do Přibyslavi, kde jsme absolvovali prohlídku hasičského muzea. S paní průvodkyní jsme si prošli vystavenou expozici a dozvěděli jsme se spoustu věcí jak o samotné hasičině, tak i požárním sportu. Viděli jsme nejrůznější historická zařízení a některá jsme si mohli i vyzkoušet, vyfotili jsme se ve starém hasičském automobile, nakoupili další suvenýry a vydali se zpět k autobusu, abychom mohli přejet do Jihlavy. Počasí si z nás celý den opravdu utahovalo – střídaní deště, sněhu a větru se sluníčkem nebylo nic příjemného. Na jihlavském náměstí jsme se rozdělili – malá skupinka těch starších účastníků, hlavně vedoucích, se vydala prozkoumat kryt civilní obrany do Jihlavy, který by v dnešní době k ochraně nestačil, ale přesto jsme se dozvěděli zajímavé věci a představovali si, jak by takový pobyt v krytu mohl vypadat. Druhá, ta početnější skupinka šla prozkoumat tajemství ukrytá v jihlavském podzemí – katakombách, z něhož se někteří účastníci vrátili více vystrašeni než z Pekla. Poté následovalo poslední rozdělení se na dvě skupiny – tentokrát se jedna skupinka vydala do jihlavské zoo, kde jsme toho bohužel příliš neviděli, protože aprílové počasí se nelíbilo ani zvířátkům. Naštěstí jsme se alespoň mohli pokochat těmi, která byla ve vnitřním pavilonu – především plazi, ryby a hlodavci. Zakoupili jsme si poslední suvenýry, nasedli do přistaveného autobusu a vydali se směrem k Vodnímu ráji Jihlava, kde si mezitím ve vodě užívala druhá skupinka účastníků. V největším aquaparku na Vysočině se projeli na velkých tobogánech, vyzkoušeli různé druhy bazénů a radovali se, že nemusí být venku v tom blázinci. Když jsme se sešli už za tmy v autobuse, zkontrolovali jsme, že jsme opravdu všichni a autobus vyrazil na dlouhou cestu domů, při které většina výletníků usnula – byl to vyčerpávající den, ale zato plný krásných zážitků.

Vedoucí mládeže Jakub Zimmer

Výlet se uskutečnil za finanční podpory:

     Město Rokytnice v Orlických horách:
          Dotace na podporu sportu - celoroční činnost MH

     Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy:
          Volnočasové aktivity

Zveřejněno 15.4.2022, Vojtěch Zimmer

***WEBSITE Fire Department Rokytnice v Orl. h.***       © 2007-2022 no copyright / author Petr Buchal & Jakub Zimmer & Vojtěch Zimmer