BESEDA S HASIČI

8.2.2013

Beseda s hasiči

V pátek 8.2.2013 jsme se v 16:00 sešli v naší hasičárně obě skupiny. Byla pro nás připravema beseda, aby jsme byli lépe připraveni na plnění odborností. Celou besedu se nám věnoval strojník Petr "Strašák" Strassenský. Naučil nás ovládat vysílačky, zkoušeli jsme si navzájem zavolat, vysvětlil nám, jaké kanály na vysílačce můžeme naladit. Podívaly jsme se na svítilny, které máme v hasičárne. Dozvěděli jsme se o pomůckách, které používají chlapi pro odstanění spadlých stromů. Taky nám chlapi ukázali, jaké u nás v autech můžeme nalézt proudnice - jak na vodu, tak i na pěnu. Míša si vzal na záda dýchací přistoj a ozkoušelsi, jak se v něm dýchá - i v případě, když mu došel vzduch. David se obléknul do kompletní výstroje našich hasičů, a posloužil jako figurína při popisování helmy, vlastností kabátu a kalhot či bot. Na závěr nám ukázali výbavu našeho Volkswagena.
               Petrovi s celou besedou vypomohl ještě Špáťa, Mozek, Tonda, Míla a Kuba, který měl za nás na Strašáka pořád nějaké dotazy - nebo, že by tyto věci nevěděl ?

Beseda s hasiči Beseda s hasiči Beseda s hasiči
Beseda s hasiči Beseda s hasiči