Závod Požárnické Všestrannosti
Memoriál Zdeňka Veselého - XVII. ročník

22.9.2011

ZPV Černovír 2012

Dne 22.9.2012 jsme jeli s hasičskou partou na závody do Černovíru. Jel s námi Jakub a Vojta Zimmerovi , Nikola Reslová, Tomáš Vávra, Tonda Hruška a ňdič Josef Rjabak.
           Dorazili jsme tam jako první. Hasiči, kteří to pořádali dodělávali stany. První disciplína byl běh na tři kilometry + stanoviště : uzle, střelba, značky, co se čím hasí, zdravověda a tak dále. Běžela jsem s klukama a bylo to pořád do kopce. Pršelo a tráva po které jsme běželi byla mokrá , takže jsme měli promočené boty. Bylo by dobré mít holiny.

Druhá disciplína byl závod jednotlivců. V něm každý běžel sám za sebe, a dostal vlastní cenu. Běželo se přes bariéru, vzali se hadice, přes kladinu, rozmotaly se, zapojily, a hurá do cíle. Moc mě to bavilo, sice jsem nevyhrála, ale nejde o to vyhrát nýbrž zúčastnit se.
           Vedle nás parkovalo velké dodávkové auto neznámého typu, se kterým přijely rozmazlené děti. Ty nám nadávaly a psaly na sklo auta sprostá slova. Všechno bylo dobré až na ně.
           Kuba nám koupil k obědu hamburger. Byl nezdravý ale dobrý. Po obědě bylo konečné vyhlášení, fotka s vedoucími a odjezd.
           Brzy jsme byli u pumpy kde na nás čekal taťka a natankoval. Něco sladkého na zub nechybělo. Hned potom se jelo do hasičárny, kde se rozdaly knížky. Dostala jsem knihu s názvem: „O brýlích Haničkách a ustrašeném zrcátku". Všichni dostali stejné. Je to knížka pro děti, ale číst se dá. Přibližně o půl páté jsme se všichni rozešli domů.
           Byla to krásně prožitá sobota, až na ten déšť.

...své zážitky sepsala Maruška Fricová

Mladí hasiči byly rozděleni do dvou družstev. Jedno družstvo čiště Rokytnické: Marie Fricová, Jan Müller, Kuba a David Kolovratníkovi a Šimon Pácha obsadili nádherné 18. místo z 35. družstev.

V druhém družstvu běžel Tomáš Novotný a Anežka Říčařová spolu s mladými hasiči z Dolní Čermné a Černovíru. Toto smíšené družstvo si vyběhlo 28. místo taktéž z 35 zúčastněných hlídek mladších.