ZPV BYSTRÉ

Závod Požárnické Všestrannosti

22.9.2012

Dne 6.10 jsme s mladšími a staršími hasiči jeli na závody. Sešli jsme se u hasičárny a vyjeli jsme dopravním automobilem Praga V3S. Jel s námi i Endy - štěňátko Nikči Reslové.
           Když jsme dorazili do Bystrého, už tam bylo hodně družstev. Měli jsme do startu trochu času, tak jsme zopakovali zdravovědu atd. Následně jsme dostali dresy a šli na start, jako při každých závodech.
           3 kilometry po stanovištích. Když jsme už běželi trochu déle, ztratily jsme se v lese. Cestu zpět k poslednímu stanovišti jsme ale našli a pak šup do cíle. Bylo to dobrý. Šli jsme se převléknout do suchého oblečení, nasvačit a potom jsme už měli volno.
           Na přání tam pouštěli písničky, tak jsme tam pro Rokytnici pustily „Svařák“ a něco pro Endyho. Před odjezdem domů nám náš vedoucí Kuba sdělil, že na zpáteční cestě má pro nás překvápko: návštěva automobilky v Kvasinách, kde byl den otevřených dveří.
           Tam jsme si zablbli ve skákacím hradě, koukli na zpívající Moniku Absolonovou a při cestě k podnikové hasičárně, jsme se u stánku občerstvili řízky, stehýnkem či klobáskou. Dostali jsme plakáty, pohlednice, klíčenky, „šmoulí“ zmrzlinu a další upomínkové předměty.
           Bylo to moc hezké, ale protože se brány automobilky zavírali, byl už čas jet domů.
               „ …nebylo to nadarmo jet na závody,
                   byli jsme na devátém místě.“

...své zážitky sepsala Maruška Fricová

Mladí rokytničtí hasiči byly rozděleni do několika závodních družstev:

Hlídka nejmenších mladších se startovním číslem 20. Ve složení: Honzík Šlesinger, Pavlík Valášek, Natálka Součková, Míša Mamiňák a Kája Sokirová získali místo 23. z 28., které je vzhledem k jejich věku velmi pěkné.

Družstvo mladších se startovním číslem 28, které bylo rozdělené na hlídku "A" ve složení: Tomáš Novotný, Anežka Říčařová, Pavka Divíšek, Tereza Danitová a Kryštof Hájek (z SDH Kunvald). Hlídka "B" měla stejné složení jako na ZPV v Černovíru. Tedy: Marie Fricová, Jan Müller, Jakub a David Kolovratníkovi a Šimon Pácha. Z těchto dvou hlídek, se počítal čas pouze té lepší, a tak se jako rozhodující čas bral výsledek hlídky "B", který družstvu zařídil nádherné 9. místo z 28.

Hlídka starších se startovním číslem 46. z Provozu, doplnila své řady naším členem Patrikem Sokirou, který s nimi společně vybojoval 6. místo z 22.

Hlídka starších složená plně z Rokytnický hasičů se startovním číslem 36 vybojovala medailové místo, a to 3.! z celkového počtu 22 družstev. Myslím, že tento krásný výkon není potřeba nějak zvlášt dalé hodnotit:) Jenom by ještě chtělo říci, kdo za tímto výkonem stojí: Daniela Doležalová, Dan a Petr Kubíkovi, Dominik Mistr a Jan Mamiňák.

Dorostenecké družstvo chlapců "Škoda auto Kvasiny", v kterém běžel náš dorostenec Vojta Zimmer si vysoutěžilo 2. místo. Náš další dorostenec Tonda Hruška, který bežel za "Škoda auto Kvasiny", ale sám - v kategorii jednotlivců - si vyběhnul 4. místo.