ZÁVĚREČNÁ HRA MLADÝCH

HASIČŮ

s jejich rodiči, sourozenci či kamarády

1.9.2012

Stan

Sraz Rokytnic 2012

Hasičská sezóna 2011-2012 je u konce, a mladé hasiče čeká příprava na závody do sezóny další. Ale předtím, jsem pro ně nachystal závěrečnou hru, na kterou si měli přivést i své rodiče. Ti se svými dětmi utvořili družstva. Jiní družstva vytvořili s kamarády či sourozenci.

Jednotlivá družstva běželi podle mapky trasu, na které byli stanoviště s různými úkoly. Z důvodu, že hry se účastní i „nehasiči“, ale hlavně protože tato hra je spíše pro zábavu, jsou stanoviště tomu přizpůsobená a odlehčená. Proto na trase byla k vidění střelba ze vzduchovky na pyramidky, rozhazování hadic na kuželky, motání hadic, určování co se čím hasí a topografických značek, uzlování, nebo zdravověda. Zde musel rodič své dítko ošetřit, a transportovat do naší hasičárny. A tak jsme mohli vidět rodiče při ošetřování zlomeniny ruky, nohy, poranění kolene, strženého nehtu či poraněné krční páteře s transportem na nosítkách.

Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012
Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012
               Pro všechny účastníky bylo poté v hasičárně připraveno občerstvení. Rodiče si zde mohli zakoupit klobásky, nealkoholické, ale i alkoholické nápoje. Při volné zábavě se rodiče seznámili a pobavili s rodiči druhých mladých hasičů. Ti si mezitím užívali venku, kde například závodili na dvoukolce.
               K večeru poté proběhlo vyhodnocení závodů. Všichni účastníci obdrželi za své výkony diplomy. První tři místa medaile se sladkou odměnou.
Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012 Sraz Rokytnic 2012

Poté přišlo na řadu, všemi dětmi očekávané, předávání třípatrového dortu. Ten jsem jim slíbil za umístění na jarních závodech do 1. poloviny.

Myslím, že tento den se velmi povedl. Nejen že nám přálo počasí, ale i rodiče, a hlavně děti se příjemně bavili, a užili si tuto akci - vždyť přece byla za odměnu - za jejich celoroční práci.

Na závěr, bych chtěl ještě poděkovat Rokytnické Pekárně (pí. Kalousové) a Masně (p. Hykyš), kteří zajistili občerstvení pro naše mladé hasiče. A dále Těm, kteří organizačně pomohli s realizací této akce.                               Vedoucí Jakub Zimmer