LETNÍ TÁBOR BRODEC

Piráti a Tanečnice

14.-27.7.2012

Začaly prázdniny a jako každý rok jsme jeli na hasičský tábor do Kostelce nad Orlicí - Brodec.

Přípravy jsme nechaly na našich maminkách, které nám zabalily vše potřebné na 14 dní. Přišla sobota 14. července a s ní odjezd, který byl určen na 13:00 hodinu. Pomalu jsme se scházeli: Petr a Dan Kubíkovi, Dominik Mistr, Áďa a Šimon Páchovi, Pavlík Valášek, Danča Doležalová, Kája a Patrik Sokirovi a Anežka Říčařová. Pavlík  z nás byl nejmladší a vše zvládal na jedničku. Odvezl nás pan Vávra st. Po příjezdu do tábora jsme se ubytovali ve stanech. Odpoledne uteklo a byla tu první večeře a noc. Budíček byl podle počasí. Po probuzení byla rozcvička, snídaně a hygiena.

Potom nastal program, který vymýšlela Simča Cabalková. Po dopoledním programu byl oběd a potom následoval polední klid, který trval asi do 3 hodin. Poté byl nástup a opět hry. Také jsme chodily na výlety a procházky do lesa. O stravování se starala kuchařka Míla Vávrová st., která vařila na jedničku s hvězdičkou.

Tábor navštívila městská a vojenská policie a hasiči. Měli jsme z toho krásné zážitky. Všem se tábor moc líbil a dostali jsme trička s nápisem HASIČI. Naším vedoucím byli Milča Vávrová ml. s Tondou Hruškou a pomáhal jim Toník Vávra ml. Po 14 dnech přišel den odjezdu z tábora domů. V Rokytnici u hasičárny na nás opět čekali rodiče. Už se všichni těšíme na další prázdniny, až se společně setkáme s hasiči z Vrbice, Doudleb, Rybné, Slatiny a se všemi kteří se o nás tak dobře starali a patří jim za to velký dík.

Za hasiče z Rokytnice Anežka.