DOROSTENECKÉ ZÁVODY

Krajské i okresní kolo požárního sportu

2. ,16. a 23.6.2012

2.6.2012

Tento víkend mají okresní závody dorostenci. Jeli soutěžit do Pohoří. Zde své síly spojili naši dorostenci a dorostenky s družstvem z Kvasin. Společně bojovali o dobré umístění v požárním útoku, štafetě 4x100m, běh na 100m s překážkami a v testu požární ochrany. A je tu vyhodnocení. Dorostenci díky spojení svých sil, vybojovali druhé místo. Které je moc pěkné, ale bohužel na postup na krajské kolo nestačilo. Na vyšší úroveň soutěže se tedy dostalo pouze družstvo dorostenek.

16.6.2012

A jede se na již zmiňované vyšší-krajské kolo požárního sportu dorostu v Novém Městě nad Metují. Zde pokračujeme se stejným družstvem dorostenek jako v Pohoří. Na programu jsou stejné disciplíny jako na okresní soutěži. Konkurence je vysoká, a i přes velké snažení a krásné výsledky v podobě 2. místa, nepostupujeme do státního kola. Ale i tak myslím, že je to za velmi dlouho dobu, co se naši dorostenci dostali na tuto úrověn soutěže dorostu.

23.6.2012

Je 23. 6. 2012, a my vyrážíme s Kvasinami do Hradce Králové na závody v požárním sportu dospělých - žen. Jedeme s vedoucíma z Rokytnice Mílou a Tondou, jeho osobním autem. V Týništi nad Orlicí přesedáme do Kvasinského ,,autobusu‘‘ a vyrážíme.
                Cesta se nám zdá velmi krátká, přijíždíme k hřišti, ale brána se zdá zavřená. Odpojíme vlek a snažíme se proběhnout zavírající bránou. Vítá nás první rozhodčí, a snaží nám vysvětlit, kam si máme vlek a stan postavit. Po troše nedorozumění stan stojí a z vleku si taháme hadice. Zkoušíme a docvičujeme poslední nedostatky . S holkami jsme si prošli trať, a u toho jsme se nasnídali.
               Začínají se sjíždět ostatní soutěžící. Rozhodčí začnou stavět dráhy pro jednotlivce na 100 m s překážkami. Bylo nám řečeno, že na trať se bez helmy nesmí, jináč můžeme dostat červenou kartu. Podle průkazek si nás zkontrolovaly, jestli to jsme opravdu my.
               Když jsme zrovna šli s holkami ozkoušet bariéru, jestli jí přeskočíme, v rozhlase se ozvalo, že v 9:00 je nástup. Tak to i bylo. Dostali jsme číslo 7. Jednotlivce jsme si parádně odběhli a nastala příprava na štafetu 4x100 m - bylo nás v družstvu 8, takže to dobře vycházelo. Běžela první naše čtveřice. Před startem jsme museli dát nástup jako samotné družstvo. Zazněl výstřel! Simča proskočila okno, předala kolík mě, já přeskočila bariéru, dala kolík Veronice, ta udělala hadice a poté Miladě, která měla na starost hasičák. Druhá čtveřice byla o pár sekund lepší. Nestačili jsme se ani divit, jaký časy měli jinačí holčičí družstva - ty to běhají asi každý rok, mi letos poprvé.
               Káď je plná, a může se začít útočit. V útoku jsme šli druzí, tak jsme mohli koukat na předešlé družstvo a na jejich styl. Taková chvilka a byli jsme na startu my. Pán na startu nám vysvětlil pravidla odstartování. Poté zazněl výstřel. My vyběhli. Koš se mi bravůrně povedl - na to, že jsem to zkoušela jednou. Nastříkáno. Čas 39,40 pěkný…
               Naposledy jsme se vyfotily jako družstvo, protože na některé holky čekal odvoz. Po vyhlášení výsledků a převzetí diplomu za 6. místo jsme všechno sbalily a jeli si něco dobrého koupit k jídlu a domů.

Byla to pěkná zkušenost.

Nikola Reslová