HASIČI města Rokytnice v Orlických horách
Lezecký tým v akci

Stránky jsou ve zkušebním provozu, v současné době probíhá dolaďování nedostatků, proto buďte shovívaví a nemudrujte při listování:-).........

Vítáme Vás na webových stránkách Sboru dobrovolných hasičů horského městečka Rokytnice v Orlických horách. Stránky byly po dlouhé odmlce dány opět do provozu a doufám, že již nedojde k jejich odmlčení. První verze internetových stránek hasičského sboru totiž byla zhotovena a dána do provozu již v roce 2001. Na jaře roku 2002 však bezplatný poskytovatel služeb ukončil svoji činnost a stránky bez jakéhokoliv upozornění vymazal.

Sbor dobrovolných hasičů vznikl již v roce 1873. V roce 2008 si tedy náš sbor připomněl 135 let od založení. Poslední velkou oslavou výročí založení byl rok 2003, v roce 2008 jsme se vzhledem k důležitějším povinnostem rozhodli neuskutečnit oslavy a vše přesunout na rok 2013, kdy sbor oslaví 140 let. V současné době má sbor výjezdovou jednotku kategorie JPO II. (18 členů) a oddíl mladých hasičů (25 členů), který se aktivně zúčastňuje soutěží na našem okrese Rychnov nad Kněžnou. Celkově má pak sbor 74 členů. Hasičskou zbrojnici naleznete v centru města naproti samoobsluze, z náměstí T.G.M. směr na Říčky v Orl. horách.

Jednotka vyjíždí v průměru k 30 zásahům za rok. Jedná se především o technické zásahy, dopravní nehody a vyprošťování vozidel. Požáry jsou svým počtem až na posledním místě. Jednotka disponuje dvěma cisternami CAS-24 ŠKODA 706 RTHP a upravenou CAS-32 TATRA 148 s obsahem nádrže 6.200 l. Dále vlastní nově zrekonstruované speciální vozidlo DA-12 PRAGA V3S, valník PRAGA V3S, PRAGA V3S s hydraulickým ramenem, od října máme nově po rekonstrukci TA fešáka VOLKSWAGEN Transporter 4x4, bývalý velitelský automobil VEA-1 ŠKODA FAVORIT je nyní určet pro lezecké družstvo. Ve výbavě je i mimojiné např. plovoucí čerpadlo Vydra 8, 2ks PS 12, motorové pily Husqvarna a Stihl, elektrocentrála Honda, kalové čerpadlo, vyprošťovací sada Narimex/Lukas, kompletní zdravotnické vybavení včetně Ambu Vaku, kyslíkového přístroje OXY, závěsných nosítek pod helikoptéru a spousta dalšího. Jednotka je dále vybavena obleky FIREMAN III, Gore-texovými botami zn. HAIX, přilbami zn. GALLET a dýchacími přístroji SATURN S7, S5 a vyváděcí S3.

Velitelem jednotky je Petr Fric, zástupcem velitele Petr Buchal, hlavním vedoucím mladých hasičů pak Milada Vávrová a starostou sboru je Milan Horčička.

Jsme tu pro Vaše bezpečí

***WEBSITE Fire Department Rokytnice v Orl. h.***       © 2007-2016 copyright / author Petr Buchal & Jakub Zimmer