VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

za uplynulý rok 2012

26. ledna 2013

Výroční valná hromada za rok 2012

Dne 26. 1. 2013 proběhla na místní myslivecké chatě Výroční valná hromada za uplynulý rok.

Schůzi zahájil starosta sboru Milan Hořčička, který nás seznámil s programem schůze. Poté promluvil velitel výjezdové Petr Fric, který nám řekl něco k zásahům za uplynulý rok a zhodnotil námi pořádné akce. Hospodářka Milada Vávrová nás seznámila s nakládáním financí sboru. Jakub Zimmer představil celoroční činnost mladých hasičů. Dále následovala zpráva revizní a návrhové komise.

Schůze se také zúčastnil Ing. Martin Král - ředitel územního odboru Rychnov nad Kněžnou a Miloslav Šreibr – operační důstojník.

Starosta města, Petr Hudousek, se bohužel schůze zúčastnit nemohl, proto byl hasičům přečten dopis:

Vážené sestry a vážení bratři hasiči,
               Nejprve bych se chtěl omluvit za svoji nepřítomnost na dnešním jednání, kterou zapříčinili moje školní povinnosti a dlouhodobě pánovaný čas s rodinou mimo Rokytnici. Jako starosta města bych Vám chtěl poděkovat za poctivou práci odvedenou v r. 2012 ve prospěch SDH při ochraně životů a majetku i za pomoc při akcích organizovaných městem. Mimo pomoci při zajištění Anenské pouti, jste se museli letos zhostit i úkolu spoluorganizace Setkání Rokytnic ČR. S organizací svého úseku jste se vypořádali velmi dobře, což ocenilo i mnoho hostí z našich partnerských Rokytnic. Děkuji Vám také za zajištění stavby párty stanu pro akce pořádané městem. Jsem rád, že starost o párty stan, který je v majetku svazku obcí Region Orlické hory je právě na vás.
               V letošním roce oslaví náš sbor 140 let od svého založení. Buďme hrdi na to, že rokytnický sbor patří mezí nejstarší sbory v naší oblasti a že tak dlouho pokračuje ve své činnosti. Byl založen jako národnostně smíšený sbor a tradiční jednotu hasičů dokazovala i skutečnost, že mu více než 30 let velel Čech Alois Plachetka, což bylo v tehdejším národnostně smíšeném prostředí ne zcela běžné. Se zájmem jsem si pročetl speciální dvoustranu k tomuto výročí, která vyšla v měsíčníku Horský kurýr. Rád budu nápomocen i vydání dalších materiálů vztahujících se k tomuto jubileu. Město je také připraveno podpořit letošní oslavy, které plánujete na začátek července.
               Jistě všichni očekáváte jasnou odpověď, zdali se bude stavět nová zbrojnice nebo ne. Musím zodpovědně říci, že v tuto chvíli stále ještě nevím. Záleží to na rozhodnutí Evropské komise, která má povolit přesun z nevyužívaných dotačních titulů česko-polského operačního programu a dále na schopnosti ušetřit dostatek neutracených peněz z jiných projektů. Radostnou informací je, že se v současné chvíli už začaly na „rokytnický projekt" střádat peníze, kdy dva předcházející náhradní projekty již jsou finančně uspokojeny. Důležité bude také zasedání monitorovacího výboru česko-polského operačního programu, které se schází příští týden. Doufejme, že v případě získání dostatku peněz pro náš společný projekt budou připraveni i naši partneři na české i polské straně dostát závazků, které jim z projektu vyplývají. V této věci se s nimi sejdu počátkem února, kdy snad již bude ve financování projektu trochu jasněji.
               Na závěr mi dovolte, ještě krátké poděkování zá výchovu hasičské mládeže, která vás starší jednou bude muset zastoupit. V této bohulibé a obětavé aktivitě vidím nejen výchovu k nástupnictví, ale také pomoc při smysluplné organizaci volného času našich dětí. Všem, kteří se na této činnosti podílíte, velmi děkuji.
               Přeji vám všem v roce 2013 pevné zdraví a radosti z vaší zodpovědné činnosti.

Váš starosta a člen Petr Hudousek

Při schůzi bylo dlouholetému členovi, panu Milanu Purkrábkovi, předáno blahopřání a dar k jeho 70. narozeninám.

Na konec Výroční valné hromady byl sboru k jeho 140. výročí od založení předán velký dort, na kterém starosta sboru a velitel výjezdové jednotky sfoukli svíčky s přáním ………

K 140. výročí byla na VVH představena budova naší nové hasičárny – bohužel v papírovém provedení a měřítku 1:100. U nové hasičárny stojí naše aktuální výjezdová technika: VW Transporter, Praga V3S, Škoda Favorit, Tatra 148, a Praga V3S valník... více

Výroční valná hromada za rok 2012    Výroční valná hromada za rok 2012