Novinky

HASIČI SE ZÚČASTNILI OSLAV WILKANOWA A V RÁMCI PROGRAMU PŘEDVEDLI SVOJE UMĚNÍ PŘI ZÁSAZÍCH

Oslavy Wilkanowa 2010

V neděli 4. července 2010 se hasiči společně se starostou města p. Hudouskem vydali do polského Wilkanowa, kde se konaly oslavy obce. S touto obcí Město Rokytnice a náš sbor dlouhodobě spolupracuje. V rámci oslav se zde konaly také automobilové závody (něco na způsob rallye). Po ukončení závodu následovaly ukázky hasičů jak z Wilkanowa, tak i z Rokytnice. Pro diváky byla připravena ukázka vyprošťování z havarovaných vozidel, hašení vozidla a nakonec záchrana osoby z výšky. Rokytničtí hasiči předvedli zásah u vozidla, jehož řidička narazila do stromu a ten spadl na auto. Vše vypadalo reálně, pořadatelé vybrali dokonce auto, které pocházelo z podobné nehody a ještě navíc na auto pokáceli strom. Hasiči nejdříve odstranili pomocí motorových pil strom a následně začali s vyprošťovacími a záchranými pracemi. Po rozstříhání vozidla, zraněnou vyprostili, umístili na nosítka a poskytli další předlékařskou pomoc. Následovala ukázka polských hasičů, kteří ukázali hašení vozidla. Poslední ukázkou se prezentovali opět naši hasiči, když na jedné z obvodových zdí kulturního domu ukázali záchranu osoby z výšky pomocí lanové techniky a dalšího lezeckého vybavení. Všechny tři ukázky se přítomným líbily a hasiči sklidili uznání. Následovalo vyhlášení automobilových závodů a předání pohárů. Rokytnický sbor dostal od pořadatelů krásný pohár za provedené ukázky. Ještě musím připomenout, že v rámci oslav proběhla i soutěž ve střelbě ze vzduchové pistole. Celkovým vítězem se stal rokytnický starosta Petr Hudousek, když ve finálovém rozstřelu ze stoje trefil na 10m čistou desítku. O třetí místo se dělil s jedním polským střelcem Milan Tkáč. Oslavám kralovalo krásné počasí a příjemná atmosféra. Dobrého jídla a pití, alkoholického i nealko, bylo dosti a mnohým se nechtělo ani domů.