LEZECKÉ DRUŽSTVO TRÉNOVALO ZÁCHRANU OSOB NA BÝVALÉ UBYTOVNĚ SPORT V ROKYTNICI

Trénink lezců

V sobotu 3. července 2010 se uskutečnil na bývalé ubytovně Sport v Rokytnici nácvik záchrany osob z výšky. Lezci nejdříve nacvičovali solo slaňování pomocí několika druhů slaňovacích prostředků a následně měli za úkol slanit z nejvyššího patra ubytovny ke zraněné osobě, která představovala lezeckého pracovníka. Zde musel lezec záchranář nasadit zraněnému evakuační postroj (tzv. triangl), připoutat ho na svůj postroj, zrušit jištění na jeho laně a následně se zraněným slanit na zem. Nácvik probíhal za stížených podmínek. Sluníčko totiž pařilo, až to pěkné nebylo a vítr se zřejmě někde opaloval. Na přiložených fotkách můžete shlédnout, jak celý trénink probíhal.