Novinky

ROKYTNIČTÍ HASIČI SI ODVEZLI Z OKRSKOVÉ SOUTĚŽE V POŽÁRNÍM ÚTOKU, KTERÁ SE KONALA V PĚČÍNĚ, 3 POHÁRY

Okrsková soutěž 2010

12. června 2010 se v Pěčíně uskutečnila okrsková soutěž v požárním útoku. Počasí všem zúčastněným přálo, a tak někteří z našeho týmu toho využili a po závodech se skočili osvěžit do kádě s vodou. Soutěže se celkem zúčastnilo 9 družstev. 8 družstev mužů a 1 družstvo žen. Hosty pak bylo družstvo z polského Wilkanowa. Rokytnice přijela celkem s třemi družstvy - 2 x muži, 1 x ženy. Potvrdilo se, že trénink přináší ovoce. 1. družstvo starších mužů, začalo útok výborně, čas byl vynikající, ale bohužel se stala nemilá věc, kdy strojníkovi při sání zůstala v ruce páčka vývěvy od PS12. Musel tudíž zaimprovizovat. Nakonec se sice vývěvu podařilo přepnout, ale ztráta času byla velká, a tak starší obsadili 7. místo. Zákon schválnosti zafungoval na jedničku, protože při tolika útocích při tréninku se nic nestalo a na závodech při jednom pokusu, se stane toto. To mladší družstvo na tom bylo úplně jinak. Všechno klaplo do puntíku, technika poslouchala a výsledný čas již nikdo nepřekonal. Mladší družstvo získalo pohár pro vítěze soutěže a zároveň pohár pro vítěze okrsku č. 13. Je vidět, že dobrou budoucnost má náš sbor na soutěžích zajištěnou. Takže můžeme jen popřát, aby to tak šlo stejně dobře, jako tady. Na závěr soutěže v Pěčíně se předvedlo naše ženské družstvo, které sklidilo po výkonu zasloužený potlesk a ovace. Při útoku se jim taktéž vše povedlo na jedničku a výsledným časem překonaly i družstva mužů, které se přijely poprat o pohár. Vzhledem k tomu, že naše ženy neměly žádné další soupeře v ženské kategorii, což je velká škoda, obsadili první místo a odvezli si pohár pro vítěze. Musíme doufat, že v následujících ročnících se najdou další družstva žen, aby tato kategorie byla zajímavější.